Szanowni Państwo,

z dniem 1 września 2021 roku rozpoczynamy kolejny rok przedszkolny i bardzo cieszymy się, że wybrali Państwo naszą placówkę 🙂 Chcemy powiedzieć, że już nie możemy się doczekać, aż poznamy wszystkie dzieci i z wielką radością przywitamy nowych członków wśród naszych Przedszkolaków 🙂

Z doświadczenia wiemy, że pierwsze dni w przedszkolu są szczególne zarówno dla dzieci, rodziców i również dla nas – nauczycieli. Chcemy ułatwić ogólną organizację oraz podpowiedzieć, w jaki sposób należy się przygotować do rozpoczęcia roku oraz co warto ze sobą zabrać do przedszkola. Niżej zamieszczamy kilka ilustracji, które zawierają najważniejsze informacje dotyczące sposobu, w który można przygotować siebie i dziecko do rozstania. Mamy nadzieję, że ułatwi to Państwu pożegnanie z dzieckiem 🙂

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba i tekst
Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU JAK POWINNO WYGLĄDAĆ ROZSTANIE? 1 KRÓTKIE POŻEGNANIE Długie rozmowy, niekończące się przybijanie pią tek, całusy czy uściski utrudniają dziecku rodzicowi rozstanie. 2 RYTUAŁY Ustalcie wspólnie dzieckiem sposób rozstania całus, przytulas, "żółwik" czy pią tka. 3 SZCZEROŚĆ Powiedz dziecku, że nadszedł czas ozstania określ orientacyjny czas powrotu (np. "Wrócę po obiedzie"). 4 MIŁE KOMUNIKATY Unikaj stwierdzenia „Nie bój się" Zamiast tego powiedz „Miłej zabawy", sugerując że w przedszkolu jest fajnie. 5 CIERPLIWOŚĆ Zachowaj spokój. Negatywne emocje żle wpływają na proces adaptacji, który może przebiegać długo. CONSILIA Centrum Psychoterapii Szkoleń”
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst
Może być zdjęciem przedstawiającym dziecko
Pierwsze dni w przedszkolu
Zmiana wielkości czcionki
Wysoki kontrast